Karnar каталог >>>> View присутни   преземање. zip Ве молиме одберете побрз сервер да ја посетите нашата веб страница!Посетете го нашиот сервер Англиски!Посетете го нашиот кинески сервер!


LED светилка
Преглед на друг модел >>>>>  Нормално Лед

L.E.D значи диоди кои емитуваат светлина. А и осветлување дисплеј технологија која се користи во речиси сите електрични и електронски производи на пазарот, од мал /исклучува светло за дигитални readouts, flashlights, семафорите и периметар осветлување. Лед или Лед осветлување исто така се користи како извор на светлина во Multimode влакна, оптички и ласерски глувци-класа printers.LEDs се полупроводнички диоди типично емитираат дека една бранова должина на светлината кога обвинет за електрична енергија. Originally црвено, и денес, неколку бои може да биде направен врз основа на материјалот што се користат за совети на сонди. Алуминиум Индиум gallium фосфид (AlInGaP) се користи за црвени и жолти. Индиум gallium нитрид (InGaN) се користи за зелено и сино, со додавањето на фосфор, за бела LED осветлување како.
LED LAMP
The below shapes of LED lamps are usually used in our LED products,and we welcome any customized specifications.
LED светилка
KARNAR International Group LTDLED светилка
KARNAR International Group LTD
ø5mm mushroom tip
LED светилка
KARNAR International Group LTDLED светилка
KARNAR International Group LTD
ø5mm round tip
LED светилка
KARNAR International Group LTDLED светилка
KARNAR International Group LTD
ø5mm concave tip
LED светилка
KARNAR International Group LTDLED светилка
KARNAR International Group LTD
5x5mm flat tip
LED светилка
KARNAR International Group LTDLED светилка
KARNAR International Group LTD
ø3mm round tip
LED светилка
KARNAR International Group LTDLED светилка
KARNAR International Group LTD
ø3mm cylinder shape
LED светилка
KARNAR International Group LTDLED светилка
KARNAR International Group LTD
ø3mm concave tip
LED светилка
KARNAR International Group LTDLED светилка
KARNAR International Group LTD
Customer Design

Преглед на друг модел >>>>>  Нормално Лед

 
LED СЕРИЈА
   ЅИД WASHER LED светлина
   LED PAR 64
   LED флуоресцентни фунта
   LED NEON фунта
   LED LAMP
   LED светлина Lawn
   LED светлина подземните
   LED светлина АНКЕТА
   LED светилка
   LED светлина ROPE
   ДЕКОРАТИВНИ LED светлина
ДЕКОРАТИВНИ светлина СЕРИЈА
   Трепкане светлина
   LUCKY LIGHT СЕТ
   LUCKY LIGHT string
   НЕТ светлина
   ICICLE светлина
   Формовани TIP СЕРИЈА
   ГУМЕНИ CABLE СЕРИЈА
ROPE светлина СЕРИЈА
   ROPE светлина 2-5 WIRES
   Стан ROPE светлина
   Мотив ROPE светлина
   ROPE светлина ДОДАТОЦИ
Virtual Reality светлина
   LED светлина кокосова палма
   LED светлина ЧЕРЕШИ
   FIREWORK светлина
   Кокосова палма ДРВОТО светлина
   Cactus светлина
   ВЕРСКИ светлина
Контролор, Plug, Power
   Controller
   POWER ТАПА
   Power Supply
ПАКУВАЊЕ
 

Karnar in Globalsources.com

Karnar in youtube

Ние ја поддржуваме подолу испорака

од воздух, од страна на морето

Shipment by UPS ! Shipment by DHL !

Shipment by TNT ! Shipment by EMS !Ние ја поддржуваме плаќање подолу

Банкарскиот трансфер

Pay by Western union !

Pay by Paypal, credit card !


   
 
 
©2005-2010 Karnar   Контакт   Мапа на сајтот  Last modified: April 28 2017 01:06:04.

Shqipe  العربية  Gaeilge  Eesti  Беларуская  Български  Íslenska  Polska  فارسی  Afrikaans (Afrikaans)  Dansk
  Deutsch  Русский  Français  Tagalog  Suomen  Alfa kreyòl ayisyen  한글  Nederlandse  Galego  Català  Čeština
  Hrvatska  Latviešu  Lietuviškai  Român  Malti  Bahasa Melayu  Македонски  Norsk  Português  日本語  Svenska
  Српски  Slovenčina  Slovenski  Kiswahili  ไทย  Türkçe  Cymraeg  Українська  Español  עברית  Ελληνικά  Magyar
  Italiano  ייִדיש  हिन्दी  Indonesia  Việt  中文(繁體)  中文(简体)